LOGOZSedziennikbipikonastarostwo

A A A

Wydarzenia w internacie

Dzień chłopaka w Internacie 

   Jak co roku dziewczęta z internatu nie zapomniały o swoich przemiłych kolegach. Z okazji Dnia Chłopaka przygotowały dla nich przy kolacji słodką niespodziankę. Po uroczystym powitaniu i złożeniu życzeń, wszyscy przystąpili do degustacji pysznych słodkości. Wieczór przebiegał w miłej atmosferze.

E.P i A.J

   Mimo reżimu sanitarnego młodzież internatu nie zrezygnowała z kultywowania długoletniej tradycji przyjmowania pierwszaków do swojego grona. Otrzęsiny Internackie, co prawda w skromniejszej formie, ale zgodnie z nowymi zasadami - odbyły się w środę 23 września podczas kolacji, która tym samym otrzymała uroczystą oprawę. Kandydaci zawsze poddawani są wymyślnym próbom. Tym razem wychowankom- uczniom klasy 1M – udało się udowodnić, że m.in. prawidłowo piją mleko bez używania rąk. Wszyscy otrzymali słodkie prezenty, a po złożeniu ślubowania - medale z napisem: PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY! Medale zostały własnoręcznie wykonane przez ich starsze koleżanki, które bardzo zaangażowały się w przygotowanie uroczystości.
Teraz pierwszoklasiści mogą już czuć się pełnoprawnymi mieszkańcami internatu. Życzymy im, aby nawiązali tu prawdziwe przyjaźnie, a pobyt w internacie był dla nich radosny i inspirujący. Powodzenia!

W Internacie odbył się konkurs 1 z 10 . Wychowankowie mogli sprawdzić swoją wiedzę, a udział w konkursie dał im dużą satysfakcję i możliwość wykazania się w różnych dziedzinach wiedzy. Oto lista wychowanków biorących udział, we wspólnej zabawie :

Wychowankowie mieszkający w internacie  we wtorkowe popołudnie sprawdzali swoje cukiernicze umiejętności.  Wynikiem zajęć kulinarnych, w których uczestniczyli  była pyszna szarlotka, którą zjedli w czasie wieczornego spotkania.  Wesołe rozmowy w miłym towarzystwie i  łakocie  to całkiem fajny plan na wieczór.

„ Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu” to wiedział już Antoni Czechow, rosyjski nowelista i dramaturg żyjący w drugiej połowie XIX w. Już wtedy doceniano jak ważne jest posługiwanie się obcą mową a sam Czechow, jako syn kupca wiedział, jakimi prawami rządzi się rynek pracy.

Wspólne rozmowy i śmiech przy muzyce i płonącym ognisku pozwoliły wychowankom na spędzenie w miłej atmosferze dzisiejszego wieczoru. Młodzież miała okazję lepiej się poznać i pożartować piekąc kiełbaski.

Młodzież mieszkająca pierwszy rok w naszym internacie w dniu dzisiejszym została oficjalnie przyjęta do grona społeczności internackiej.

Dnia 9 września 2018r. rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn.

Sekcja estetyczno – porządkowa ogłasza

Konkurs na najczystszy pokój w internacie

Przewidziane nagrody!!!

Serdecznie zapraszamy!!!

                                                        

                                                                                                                               Organizator konkursu

  1. Jachewicz

Korzystając z ładnej pogody wychowankowie mieszkający  w internacie wybrali się na rajd pieszy wokół Jeziora Miejskiego.