Ekspozycja

Trylogia z komisarzem Forstem - tom 1

Autor: Remigiusz Mróz

Nieuchwytny zabójca. Mroczna tajemnica z przeszłości. Zaskakujący finał. Termin ekspozycja ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie wieloznaczny jest każdy krok mordercy. Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok - na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów. Sprawę prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz Wiktor Forst. Zanim tamtego ranka stanął na Giewoncie, wydawało mu się, że widział w życiu wszystko. Tropy, jakie odkryje wraz z dziennikarką Olgą Szrebską, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic... Winy z przeszłości nie dadzą o sobie zapomnieć. Okrutne zbrodnie muszą zostać odkupione.

 

Przewieszenie

Trylogia z komisarzem Forstem - tom 2

Autor: Remigiusz Mróz

 

Druga część popularnego cyklu kryminałów z komisarzem Forstem. Tym razem autor zaprasza nas na Podhale, gdzie mają miejsce wstrząsające mieszkańcami wypadki.

Choć początkowo nic na to nie wskazuje, ktoś na szlakach morduje turystów. Komisarz Forst próbuje rozwiązać zagadkę, a jeszcze bardziej motywuje go fakt, że sam jest w gronie podejrzanych. Frost naraził się się wielu ludziom, którzy za wszelką cenę chcą go pogrążyć. Jedyna osobą, która wierzy w niewinność komisarza jest jego przełożony Osica. Za Forstem ciągną się nierozwiązane problemy, które niczym demony dościgają go w najmniej odpowiednim momencie. Atmosferę podsycają nieustanne zwroty akcji.

„Przewieszenie” to jeden z najlepszych współczesnych kryminałów. 

Trawers

Trylogia z komisarzem Forstem - tom 3

Autor: Remigiusz Mróz

Ostatni tom bestselerowej trylogii współczesnego mistrza kryminału, Remigiusza Mroza. Żegnamy się z Forstem, ale nie tak szybko, pod Giewont powraca Bestia. Prokurator Dominika Wadryś-Hansen podejmuje kroki, które wpędzają Forsta do więzienia. Początkowo były komisarz nie może się odnaleźć w więziennej rzeczywistości, z czasem jednak coraz bardziej się przyzwyczaja. Ewidentnie komuś zależy na jego śmierci. Forst sądzi, że jest całkowicie sam, nie podejrzewa, że na wolności ktoś na niego czeka.

Remigiusz Mróz jest znany z zabaw z czytelnikami. Wodzi ich za nos, co chwilę podsuwając niby-rozwiązania, które szybko okazują się być fałszywymi tropami. Właśnie takimi zabiegami autor po mistrzowsku buduje napięcie, aurę grozy i tajemniczości. Nareszcie dowiemy się, kto jest Bestią! Finał trylogii jest zaskakujący.