LOGOZSedziennikbipikonastarostwo

kolor

A A A

Tegoroczna wiosna nas nie rozpieszcza, już kilka razy deszczowa i chłodna pogoda pokrzyżowała nam plany. Ale lepiej późno, niż wcale.

W końcu w środę 10 maja udało się wyjść do pobliskiego lasu na wiosenne sprzątanie i zrobić dla środowiska dobry uczynek zaplanowany przez Samorząd Uczniowski na kwietniowy Dzień Ziemi. Uczniowie klasy 2 Z posprzątali teren od strzelnicy do oczyszczalni ścieków i posegregowali  śmieci . Niestety tego „towaru” w lesie i na poboczach drogi do Bójek nie brakuje. Niektórzy wyrzucają nawet całe worki ze śmieciami do rowu. Takich akcji przydałoby się więcej. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia. Czyste środowisko to nie tylko przyjemniejszy widok w czasie spacerów, ale i zdrowsze życie dla nas i przyszłych pokoleń. Przez takie działanie podnosimy świadomość  społeczną i wyrabiamy nawyki dbania o nasze otoczenie. Zbierajmy śmieci, segregujmy je a przede wszystkim nie śmiećmy a będziemy żyli w czystym, przyjaznym środowisku, a nie w otoczeniu sterty odpadów.

SU