Szkolny  konkurs  „Henryk Sienkiewicz życie i twórczość” rozstrzygnięty!

24 listopada 2016 r. w bibliotece Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim odbył się konkurs popularyzujący wiedzę na temat biografii i twórczości Henryka Sienkiewicza.

W rywalizacji wzięły udział trzyosobowe drużyny z siedmiu klas. Uczniowie zmagali się z zagadnieniami dotyczącymi życia i twórczości Henryka Sienkiewicza w formie: prezentacji multimedialnej, quizu, krzyżówki, kreatywnego  myślenia, puzzli, testu, czytania ze zrozumieniem.

Po zaciętej rywalizacji jury konkursu w składzie: pani dyrektor Lucyna Włodarczyk, Aneta Frelich, Elżbieta Sawuła oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, ogłosili laureatów. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy IV G Technikum Górniczego : Karol Sawuła, Krystian Wlazły i Dominik Fajks. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele klasy II M  Technikum Mechanicznego: Piotr Cabaj, Błażej Woźniak i Arkadiusz Słowik. Trzecie miejsce zajęła drużyna z klasy IV M Technikum Mechanicznego: Hubert Stasikowski, Mateusz Ligęza, Radosław Markiewicz.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, zaś wszyscy uczestnicy nagrody pocieszenia. Zwycięzcy wezmą udział w powiatowym konkursie dotyczącym wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Dziękujemy wszystkim za udział i dobrą zabawę!

W ramach przygotowań do konkursu przedstawiciele społeczności szkolnej wysłuchali  konferencji naukowej o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza zorganizowanej przez Towarzystwo  Ziemi Ostrowa Lubelskiego. Dziękujemy za zaproszenie.