Dzień Edukacji Narodowej 2016

13 października w Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Rozpoczął ją dyrektor szkoły pan Krzysztof Wąsala, który powitał nauczycieli, nauczycieli emerytów, przedstawicieli Rady Rodziców, pracowników obsługi oraz przybyłych gości: Starostę Lubartowskiego pana Fryderyka Pułę, dyrektora Domu Pomocy Społecznej pana Tadeusza Fitucha oraz kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej panią Elizę Franczak. ,

Następnie dyrektor podziękował nauczycielom za trud wkładany w wychowanie młodych ludzi i życzył, by ta praca przynosiła wymierne efekty, czyli sukcesy uczniów w dorosłym życiu. Głos zabrał również Starosta Lubartowski pan Fryderyk Puła, który poza słowami uznania wręczył nagrody szczególnie zasłużonym nauczycielom naszej szkoły, paniom: Annie Szczuce i Marcie Wasilewskiej Dras.

Miłym akcentem kończącym akademię stała się część artystyczna przygotowana przez uczniów z klas 4g i 3g, którzy oświadczyli, że mają poczucie humoru i dystans do szkolnej rzeczywistości, a następnie przedstawili „jeden dzień z życia ucznia i nauczyciela.”