Cudowny zapach i słodki smak bożonarodzeniowej tradycji zagościł już w naszym internacie. Pomimo tego, że do Świąt Bożego Narodzenia zostało nam jeszcze troszeczkę czasu, wychowankowie mają już za sobą  prace związane z przygotowaniem tradycyjnych pierników. Staropolskim  piernikiom potrzebny jest  bowiem czas, by ciasto z którego zostały wykonane mogło dojrzeć i stać się miękkie. Pieczenie pierników, to nie tylko troska o przetrwanie tradycji czy też dbałość o własne brzuszki, to również miło spędzony czas na rozmowach i żartach. Czas , który pozwala nam lepiej poznać to, co nas łączy bądź różni. Dobra zabawa podczas prac w kuchni pozawala także oderwać się od codziennych trosk i obowiązków.
Przygotowane smałyki  zagoszczą na stole w czasie "Wieczoru Wigilijnego" organizowanego w internacie.  


M. W.