Zaduma i wyciszenie, które towarzyszą nam jesienią a szczególnie w okresie Wszystkich Świętych, wprowadziły wychowanków mieszkających w internacie Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim w nastrój refleksji i zamyślenia. W trakcie wspólnych rozmów młodzież zatrzymała się nad tematem przemijania i ulotności życia. Prowadzony dialog przerodził się w dyskusję, w której zwrócono uwagę na to, iż śmierć stanowiąca trudny do zrozumienia i zaakceptowania etap w życiu człowieka może stać się wartością, o której należy zawsze pamiętać i mówić z szacunkiem. Wychowankowie zaznaczyli , że ich obowiązkiem jest pamiętać nie tylko o bliskich, którzy odeszli już z tego świata , ale także o tych, którzy oddali życie za wolność naszego kraju. By dać realny dowód na to, że „Pamiętają…” i podziękować poległym za życie złożone w obronie kraju, wychowankowie udali się na cmentarz parafialny. Znicz upamiętniający zapłonął przy Pomniku Poległych w latach 1943-1945.