21 czerwca to najdłuższy dzień w roku, początek lata, a w roku 2024 to też dzień najbardziej wyczekiwany przez każdego ucznia – początek wakacji, co mocno wybrzmiało w części artystycznej, przygotowanej przez młodzież Zespołu Szkół pod kierunkiem p. Anny Szczuki i p. Marioli Lahutty.

W uroczystym podsumowaniu roku szkolnego 2023/24 oprócz społeczności szkolnej uczestniczyli zaproszeni goście: minister sportu w latach 70 – tych i 80 – tych Bolesław Kapitan, który podzielił się ze zgromadzonymi wzruszającą refleksją o swoich nauczycielach, proboszcz tutejszej parafii x. Stanisław Kluska, burmistrz Ostrowa Lubelskiego Włodzimierz Kołton, dyrektor ds. personalnych LW „Bogdanka” Paweł Kraszewski, sympatycy szkoły i przedstawiciele Rady Rodziców.

Tradycyjnie wygłoszono przemówienia, wręczono dyplomy i nagrody uczniom wyróżniającym się oraz – już w salach - świadectwa promocyjne. Ważnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą klasę, organizowanego rokrocznie przez Samorząd Uczniowski: na pierwszym miejscu uplasowała się klasa 2HI, zaś dugą i trzecią lokatę uzyskały kolejno klasa 1ME i 3E.

-”Raz do roku pojedź w miejsce, w którym jeszcze nie byłeś” - zachęcał młodzież dyrektor Ryszard Smerdel i życzył wszystkim bezpiecznego odpoczynku.