W lutym nasza szkoła miała przyjemność gościć przedstawicieli Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, który przeprowadzili ciekawe warsztaty z geografii dla uczniów klasy pierwsze technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Spotkanie to było nie tylko edukacyjne, ale również otwierające przed młodzieżą drzwi do fascynującego świata geologii. Pani Maria Straka przybliżyła uczniom tajemnice powstawania Ziemi oraz fascynujące historie, jakie skrywają się w głębi naszej planety. Niezwykle pouczające było oglądanie okazów minerałów, skał i skamieniałości, co przyczyniło się do jeszcze głębszego zrozumienia tematu.
Jednym z ekscytujących elementów warsztatów była prezentacja dotycząca prowadzenia wykopalisk geologicznych w kamieniołomach. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak naukowcy poszukują skamieniałości i odkrywają skarby ziemi. Prowadzący dzielili się swoimi doświadczeniami z terenu, co wzbogaciło warsztaty o praktyczny wymiar. Niektórzy uczniowie 1ME zgłosili chęć uczestnictwa w takiej geologicznej wyprawie.
To z pewnością było niezapomniane doświadczenie, które wpłynęło na rozwój zainteresowań uczniów naszej szkoły inspirując do zgłębiania tajemnic nauki i odkrywania fascynującego świata, który nas otacza.