W Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim powstała nowoczesna strzelnica pneumatyczna. Dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Obrony Narodowej w wysokości 300 000 zł, szkoła mogła wyposażyć to miejsce w pięć nowoczesnych torów strzeleckich oraz potrzebny sprzęt do nauki strzelania.

Całkowita wartość tej inwestycji to 429 900 zł, obejmująca nie tylko tarczociągi, karabinki, pistolety pneumatyczne (Walther LG400 i Walther LP500) i potrzebne wyposażenie ale także dostosowanie pomieszczeń. Strzelnica spełnia standardy bezpieczeństwa i stwarza inspirujące miejsce nauki.
Zespół Szkół planuje od 1 września otwarcie Oddziału Przygotowania Wojskowego. Uczniowie uczestniczący w tym programie będą mogli rozwijać umiejętności strzeleckie w profesjonalnym otoczeniu.
Warto podkreślić, że ta inwestycja nie tylko odpowiada na rosnące zainteresowanie dziedziną obronności państwa, ale także wpisuje się w ducha nowoczesnej edukacji, która kładzie nacisk na praktyczne umiejętności i przygotowanie do realnych wyzwań życia zawodowego. Strzelnica pneumatyczna w Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim stanowi zatem nie tylko nowoczesne zaplecze edukacyjne, ale także miejsce, gdzie uczestnicy mogą rozwijać się, zdobywać doświadczenie
i przygotowywać się do przyszłych wyzwań.