„Pierwsze Koty za płoty”.

Otrzęsiny, to szczególne wydarzenie dla uczniów i wychowanków, którzy przyszli do I klasy naszej szkoły i są mieszkańcami internatu.

Należy nadmienić, że w ich szeregach są uczniowie z Ukrainy. Pomysły i inspiracje do zorganizowania tego typu imprezy, są autorstwa starszych kolegów, oczywiście pod czujnym okiem wychowawców. Tego typu wydarzenia i zabawy sprzyjają integracji społeczności internatu

24.10.2023r. wychowankowie klas I razem ze swoimi wychowawcami klas, przybyli na stołówkę szkolną, gdzie uczniowie klas starszych przygotowali dla nich wiele niespodzianek w postaci zabaw otrzęsinowych, wykazując się przy tym dużą pomysłowością. Po krótkim wstępie i powitaniu, nasze Krasnoludy, bo tak w tym roku zostali nazwani, przystąpili do konkurencji takich jak: łamańce językowe, taniec z balonem, czy picie mleka z miski. Nie zabrakło też sprawdzianu wiedzy na temat życia w internacie. Aż trudno uwierzyć, jaką wiedzę maja nasi uczniowie. Wychowankowie chętnie uczestniczyli w zabawach, zaufali starszym kolegom, którzy stanęli na wysokości zadania, zorganizowali ciekawa imprezę i zadbali o miłą atmosferę. Niepowtarzalne zdjęcia z wydarzenia, na pewno znajda się w kronice internatu.
Po części konkursowej, nasze Krasnoludy złożyły uroczystą przysięgę w obecności Pani Kierownik, Pana Dyrektora, wychowawców, nauczycieli no i przede wszystkim starszych kolegów. Od tej chwili stali się pełnoprawnymi mieszkańcami internatu.
Uroczyste OTRZĘSINY KRASNOLUDÓW dobiegły końca, od dzisiaj należą już do Internackiej Braci.