Nad bezpieczeństwem i zdrowiem naszej młodzieży czuwamy nie tylko podczas godzin lekcyjnych, przerw czy zajęć praktycznych.

Bardzo ważne jest dla nas bezpieczeństwo uczniów podczas drogi do szkoły i powrotu do domu. W trosce o uczniów pełnoletnich z naszej szkoły wśród, których mamy już kierowców, organizujemy zajęcia prewencyjne i profilaktyczne.  17 października uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. Prelekcję z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla uczniów klas V i III przeprowadził podinspektor Marek Bocian Naczelnik  Wydziału Ruchu Drogowego.

Młodzież dowiedziała się, jakie konsekwencje grożą w przypadku niestosowania się do zasad ruchu drogowego. Na jakie niebezpieczeństwo naraża pasażerów, siebie i innych użytkowników drogi kierowca, nieprzestrzegający przepisów drogowych, niedostosowujący się do warunków pogodowych, jadący brawurowo z nadmierną prędkością.

Podczas prelekcji wyświetlony był film pt. ,, PAMIĘTAJ – MASZ JEDNO ŻYCIE’’ mocno przemawiający do wyobraźni odbiorców, którego oznaką było skupienie i cisza podczas zajęć. Po raz kolejny można było się przekonać, jak istotne dla młodych ludzi są działania profilaktyczne i prewencyjne, a Policjanci to osoby nam przyjazne i życzliwe, za co bardzo dziękujemy.

E.B.