Internet, telewizja i inne środki masowego przekazu prezentują nam mnóstwo atrakcyjnych turystycznie miejsc na całym świecie.

Wszyscy wiemy, że w Atenach jest Partenon, w Egipcie piramidy, a w Chinach słynny Wielki Mur Chiński. Ale czy wszyscy wiemy, że ok. 30 km. od Ostrowa Lubelskiego leży „perełka kultury” – Muzeum Zamoyskich w Kozłówce?
Wysmakowany architektonicznie klasycystyczny pałac w otoczeniu pięknego ogrodu
i starodrzewu, pełen dzieł sztuki (kolekcja obrazów, rzeźb, porcelany), pięknych mebli , luster
i dekoracyjnych pieców kaflowych. Jest on wyjątkowy na tle innych takich placówek muzealnych, ponieważ zrządzeniem losu (niektórzy mówią nawet o cudzie) nie został ograbiony w czasie II wojny światowej i w okresie komunizmu.
Tę „perełkę kultury” zwiedzali 11.10.2023 roku uczniowie klasy 2E w nagrodę za zajęcie
II miejsca w konkursie Samorządu Uczniowskiego na „Superklasę”. Tego dnia muzeum przeżywało istne oblężenie młodzieży z różnych stron kraju, ale pogoda dopisała i można było niespiesznie spacerować po urokliwym pałacowym parku, chwytając jeszcze trochę jesiennego słońca.
Dziękujemy Panu Dyrektorowi za finansowy wkład w naszą wycieczkę, warto wiedzieć więcej o swoim regionie, tym bardziej, że naprawdę jest czym się pochwalić.