Jesienny poranek 29 września przywitał nas babim latem. Klasa 1ME świętowała „Dzień chłopaka” z atrakcjami.

Dzięki uprzejmości pana prezesa Łukasza Kowalskiego odwiedziliśmy miejscową jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczniowie klasy pierwszej mogli doświadczyć jak wygląda praca strażaka, cięcie nożycami hydraulicznymi, posługiwanie się rozpierakami hydraulicznymi, oddychanie w masce tlenowej , poszukiwanie zaginionego strażaka sygnalizatorem bezruchu w zadymionym pomieszczeniu, rozwinięcie linii gaśniczej, praca „chuliganem strażackim”, jazda samochodem bojowym marki Mercedes 34. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji na temat ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażaków oraz bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
Po atrakcjach strażackich udaliśmy się nad Jezioro Miejskie, gdzie chłopcy oddawali się swoim pasjom wędkarskim, udało się nawet złowić kilka rybek. Dzień zakończyliśmy piknikiem przy ognisku i słodką niespodzianką przygotowaną przez dziewczyny z klasy 1ME.
Wychodząc poza mury szkolne można zdobyć wiedzę i doznać wiele nieoczywistych doświadczeń, lepiej poznać się w gronie klasowym. Do zobaczenia na kolejnej wyprawie.

A.F.