Dla uczniów klas pierwszych, początek roku szkolnego w nowej szkole może być trudny. Dlatego tak ważną kwestią jest wprowadzenie klas pierwszych do szkolnej społeczności.

By łagodniej i mniej stresowo wejść w nowe środowisko, pedagodzy i wychowawcy organizują zajęcia dla młodzieży w różnorodnej formie.Pierwszym krokiem są zwykle zajęcia integracyjne mające na celu wzajemne poznanie się uczniów, wytworzenie przyjaznej atmosfery w grupie oraz budowanie właściwych relacji interpersonalnych. Zajęcia, które cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży, organizowane są we wrześniu. W realizacji zajęć, pomagają nam specjaliści – psycholodzy i pedagodzy z Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej w Lubartowie, za które bardzo dziękujemy.
Na kolejne zajęcia integracyjne zaprosimy uczniów w plener,na wspólne ogniska i rajdy po malowniczej okolicy.