14 września 2023r. w Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim odbyły się spotkania uczniów wszystkich klas, z funkcjonariuszem policji – młodszym aspirantem sztabowym Grzegorzem Czerwińskim z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie,

zajmującym się problematyką nieletnich. Spotkania miały charakter prewencyjny. Policjant starał się uświadomić uczniom rozpoczynającym naukę w naszej szkole oraz uczniom ze starszych klas konsekwencje niewłaściwych zachowań, takich jak: kradzież, cyberprzemoc – hejt, spożywanie alkoholu, środków odurzających czy palenie papierosów w miejscu publicznym jak również prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. Przekazał informację o tym, jak brzemienne w skutkach bywają młodzieńcze wybryki, które rzutują na całe późniejsze dorosłe życie człowieka. Dlatego już teraz warto zadbać o nieposzlakowaną opinię. Dopełnieniem prelekcji była projekcja filmu pt. ,,Wykład o cyberprzemocy” z Programu Bezpieczna szkoła w strefie Schengen.

E.B.