Rok szkolny 2023/2024 w Zespole Szkół rozpoczęliśmy uroczyście na placu przed świeżo wyremontowanym budynkiem szkoły. Dyrektor Ryszard Smerdel serdecznie powitał  uczniów, nauczycieli i rodziców,

przedstawił nowych pedagogów oraz wychowawczynie klas pierwszych: p. Anetę Frelich – klasy 1ME i p. Katarzynę Jałochę – klasy 1I.

W  swoim wystąpieniu pan dyrektor przypomniał o 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej, wyraził też nadzieję, że wkrótce uczniowie ukraińscy, którzy uczęszczają do naszej szkoły, będą mogli cieszyć się odzyskaniem wolności w swoim kraju. Życzenia powodzenia w nauce oraz nawiązywania nowych przyjaźni zakończyły oficjalną część uroczystości, po której młodzież udała się do klas na spotkania z wychowawcami.