31 maja obchodzimy „Światowy Dzień Bez Papierosa” i w związku z tym, dzień ten w internacie Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim, połączyliśmy z akcją „Jabłko, jabłuszko samo zdrowie”,
która ma na celu podniesienie świadomości młodzieży w zakresie zdrowego żywienia. Ponadto, chcemy zachęcić tą akcją spożywanie przez młodzież owoców, zamiast sięgania po papierosy. W tym dniu, wszyscy propagujemy „ niepalenie” i każdy, kto przyłączył się do tego szczytnego celu, był zobowiązany zjeść przynajmniej jedno jabłko czy kawałek pysznej szarlotki, przygotowanej przez nasze Panie kucharki.
W akcji bardzo chętnie uczestniczyła młodzież, która przygotowała wystawę własnych prac plastycznych, tematycznie związanych z powziętą akcją. Oczywiście wszystkie prace zostały nagrodzone.. Podczas działań, uczniowie częstowali rówieśników i wychowawców soczystymi jabłkami, zgodnie z hasłem „weź jabłko zamiast papierosa”.