24 września uczniowie klasy 2ME i 3E wraz z opiekunami Józefem Woźniakiem i Arturem Ulatowskim zwiedzali zakład produkcyjny Sipma w Lublinie

- jednego z czołowych polskich producentów maszyn rolniczych. Celem wizyty było nie tylko zapoznanie się z nowoczesnymi procesami produkcyjnymi, ale także zainspirowanie młodzieży do wyboru zawodów związanych z przemysłem maszynowym oraz innowacjami technologicznymi. Uczestnicy wycieczki zapoznali się z procesem produkcyjnym sprzętu rolniczego, nowoczesnymi metodami wytwarzania elementów, a także z funkcjonowaniem zakładu.

Zakład SIPMA to jedno z najbardziej renomowanych przedsiębiorstw w Polsce produkujących maszyny rolnicze. Firma powstała w 1989 roku, a obecnie jej oferta obejmuje szeroki wachlarz maszyn, takich jak prasy, owijarki, rozrzutniki oraz inne urządzenia wspomagające pracę na polu. SIPMA znana jest nie tylko z wysokiej jakości swoich produktów, ale również z inwestycji w innowacje i nowe technologie, co pozwala jej konkurować na rynkach krajowych i międzynarodowych.

Dla wielu uczniów była to pierwsza okazja, aby na własne oczy zobaczyć, jak funkcjonuje nowoczesny zakład produkcyjny. W czasie wycieczki młodzież miała również możliwość zadawania pytań, co wzbogaciło ich wiedzę o realiach pracy w branży maszynowej.

Zwiedzanie zakładu SIPMA w Lublinie było dla uczniów niezwykłą lekcją praktycznej wiedzy z zakresu inżynierii, produkcji i nowoczesnych technologii. Tego typu inicjatywy pozwalają młodzieży zobaczyć, jak teoria, której uczą się w szkole, przekłada się na rzeczywiste procesy produkcyjne. Dla wielu uczniów wizyta ta była także inspiracją do dalszego rozwoju w kierunku technicznym i inżynierskim.