„Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa” – napisał Juliusz Słowacki w poemacie dygresyjnym pt.„Beniowski” i na pewno jest to pragnienie wielu osób, by być rozumianymi, by sprawnie i skutecznie komunikować się w mowie i piśmie.

Niektórzy tylko o tym marzą, inni podejmują działania. Do tej drugiej grupy zaliczają się niewątpliwie uczestnicy szkolnego konkursu, zorganizowanego 21 lutego 2024 z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, którzy rozwiązywali test pełen zawiłości charakterystycznych dla polszczyzny.
Po pierwszym etapie nastąpiła „dogrywka”, w wyniku której zostali wyłonieni zwycięzcy:
I miejsce zajęła Klaudia Szkuat z klasy 1ME,
II miejsce Marek Zamojski z klasy 1I,
III miejsce przypadło Kacprowi Sulowskiemu z klasy 5Mp,
którym serdecznie gratulujemy.
Nagrody i dyplomy wręczył dyrektor Ryszard Smerdel, który w słowach skierowanych do młodzieży podkreślał znaczenie sprawnego porozumiewania się.
Korzystając z zasobów Internetu uczestnicy wysłuchali także porad językowych autorytetów w dziedzinie języka polskiego: prof. Jerzego Bralczyka i prof. Jana Miodka.
Prowadzący spotkanie uczniowie klasy 2E Natalia i Dominik życzyli wszystkim dobrej zabawy i mamy nadzieję, że wszyscy bawili się dobrze w czasie konkursu, a także po jego zakończeniu – dzięki nagrodom książkowym ;)