17 marca Irlandczycy obchodzą dzień swojego patrona św Patryka. Z tej okazji uczący się języka angielskiego uczniowie klas 1 H, 1 E i 2 E wzięli udział w konkursie wiedzy o Irlandii.

Najpierw młodzież obejrzała prezentację, z której mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat „zielonej wyspy” ,np. poznać legendę o św Patryku i trójlistej koniczynie , mitycznym skrzacie strzegącym garnca ze złotem Leprekonie, sylwetki znanych Irlandczyków, atrakcje turystyczne tego kraju, kuchnię , zwyczaje, zobaczyć tańce irlandzkie i posłuchać skocznej muzyki.

Następnie chętni uczniowie ,przystrojeni, jak przystało na dzień św Patryka w zielone gadżety, odpowiadali na pytania dotyczące geografii, historii, kultury i tradycji tego kraju. Wszyscy uczestnicy zasłużyli na  bardzo dobre oceny z języka angielskiego.