LOGOZSedziennikbipikonastarostwo

kolor

A A A

O internacie

       Internat Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim mieści się przy ul. Unickiej 5a i tworzy integralną część z głównym budynkiem szkoły. Zapewnia miejsca zamieszkania młodzieży deklarującej chęć uczenia się w naszej szkole. Internat jest placówką opiekuńczo- wychowawczą, co wiąże się ściśle z szerokim zakresem podejmowanych przez kadrę działań o charakterze społecznym, opiekuńczym i wychowawczym. Głównym założeniem jest kształtowanie umiejętności pozwalających sprostać wymogom samodzielnego, odpowiedzialnego życia.

Wychowankom mieszkającym pierwszy rok w internacie oferujemy pomoc w odnalezieniu się w nowej dla nich sytuacji życiowej oraz zaadoptowaniu się w nieznanym środowisku z daleka od rodziny.

Oferujemy 130 miejsc w pokojach 2i3 osobowych. Pobyt młodzieży w internacie trwa od niedzieli od godz. 16.00 do piątku do godz. 15.00. W tym czasie zapewniamy młodzieży całodobową opiekę pełnioną przez wychowawców. Koszt miesięczny zakwaterowania ( czesne) wynosi 35 zł( na obecną chwilę). Dysponujemy własną stołówką w której wychowankowie korzystają z całodziennego wyżywienia. Dzienna stawka żywieniowa wynosi 11 zł. Dni nieobecności wychowanka są odliczane od należności za następny miesiąc pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia. W budynku internatu znajduje się świetlica, sala komputerowa ze stałym dostępem do Internetu, Wi- Fi, pokój cichej nauki, klub „ Sztolnia” z aneksem kuchennym i bilardem, oraz obiekty sportowe:

  • dwie duże sale gimnastyczne
  • sauna
  • jacuzzi, siłownia
  • kort tenisowy
  • boiska do piłki nożnej, siatkowej, koszykowej

 

 

Młodzieży oferujemy dobre warunki do nauki i wypoczynku. Wychowankowie maja możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z nauczycielami uczącymi różnych przedmiotów. W czasie wolnym mieszkańcy internatu mogą rozwijać swoje zainteresowania uczestnicząc w zajęciach dodatkowych np. zajęcia sportowe, artystyczne, kulinarne i wiele innych.