LOGOZSedziennikbipikonastarostwo

kolor

A A A

Uroczystość na zakończenie roku szkolnego 2021/22 w Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim była dość nietypowa. Po pierwsze – odbywała się w plenerze, wśród drzew niedaleko szkolnej sztolni. Po drugie – ze względu na gości z Ukrainy, miała charakter międzynarodowy.

Uroczystość otworzył dyrektor Ryszard Smerdel, który przywitał uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości. Usłyszeliśmy podziękowania i życzenia udanych wakacji od przedstawicieli wspierających szkołę instytucji – wicestarosty Lucjana Mileszczyka, dyrektora personalnego LW „Bogdanka”, p. Anety Antonik reprezentującej burmistrza Ostrowa Lubelskiego oraz kończącej kadencję w radzie rodziców p. Brygidy Rychel.

Miłym akcentem akademii było wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród za dobre wyniki w nauce. Świadectwa z „paskiem” otrzymali: Hubert Kaczmarczyk i Gracjana Dziadko z kl. 3G, Michał Lutomski z 3Mp oraz Martyna Piekarz z 3Gp. Najlepsi uczniowie to kandydaci do stypendiów: premiera, starosty i Lubelskiego Węgla.

Po części oficjalnej przypomnieliśmy sobie wydarzenia mijającego roku szkolnego w formie multimedialnej prezentacji przygotowanej przez Pawła Cybula z kl. 3Gp pod okiem p. Zenona Dziocha. Uroczystość prowadzili Weronika Kubera i Hubert Kaczmarczyk z kl. 3G, a tłumaczył na język ukraiński uczeń kl. 1E Sasza Mizovets. Kalendarium towarzyszyły piosenki w wykonaniu Żeni Aleksijczuka z 1E.

Naszą uroczystość uświetniły występy młodzieżowego zespołu tańca ludowego „Barvinok” z Kowla, który specjalnie przyjechał do naszej szkoły, by podziękować za serce okazane uciekającym przed wojną rodakom. Piękne ludowe stroje, energetyczne tańce w profesjonalnym wykonaniu wzbudziły duży aplauz i zyskały uznanie publiczności.

Na zakończenie mieliśmy okazję usłyszeć Gracjanę Dziadko z kl. 3G we wzruszającym wykonaniu piosenki „Miejcie nadzieję”.

Po akademii uczniowie udali się do klas, by otrzymać świadectwa. Były podziękowania, kwiaty i życzenia wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczeniawe wrześniu!