LOGOZSedziennikbipikonastarostwo

kolor

A A A

„Przywróć naszą Ziemię”– to tegoroczny motyw przewodni Dnia Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia.

Tematykę, program i oficjalne hasło Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska. Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych z otaczającym nas środowiskiem, z odpadami, ze zmianami klimatu, z przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz edukacji ekologicznej oraz walki z zanieczyszczaniem środowiska.

Każdy z nas może włączyć się w akcję oczyszczania naszej planety i pomóc środowisku naturalnemu, działając przede wszystkim w swoim otoczeniu. Coraz popularniejsza staje się idea Zero Waste, co dokładnie znaczy “zero odpadów”, „zero marnowania” Jest to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. To cel etyczny i ekonomiczny.

obraz_2021-04-21_193519.png

Czy ja mogę coś zrobić dla Ziemi? Czy mój mały wkład ma znaczenie przy ogromie zniszczeń dla planety? TAK, tak i jeszcze raz tak. Nie jest to trudne, trzeba tylko chcieć.

 

Do akcji dołączyła się klasa 1M, która przygotowała na zajęciach informatyki plakaty poruszające problematykę otaczającego nas środowiska.