9 lutego to Dzień Bezpiecznego Internetu. DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

W naszej szkole na lekcjach informatyki odbyły się pogadanki nt. bezpiecznego korzystania z internetu oraz zagrożeniach wynikających z niewłaściwego korzystania z sieci.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

ES

Załączniki:
Pobierz plik (Bezpieczeństwo w sieci.pdf)Bezpieczeństwo w sieci.pdf4100 kB133 Pobieranie