" Czas ucieka i matura coraz bliżej... "

W sobotę 31 stycznia 2015 roku tradycyjnie odbył się w naszej szkole Bal Studniówkowy.

O godzinie 19:00 prowadzący go maturzyści przywitali Gości, Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Rodziców oraz Koleżanki i Kolegów. Następnie Dyrektor Zespołu Szkół - Pan Krzysztof Wąsala oficjalnie rozpoczął Bal. Po przemówieniu Pana Dyrektora  młodzież podkreśliła swój szacunek do tradycji i obyczajów zapraszając Dyrekcję i Wychowawców do zatańczenia Poloneza. A zachętą były słowa poety - Adama Mickiewicza:

"(...)Podkomorzy rusza i z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,

i wąsa podkręcając, podał rękę Zosi i skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi(...)".

Gdy wybrzmiały ostatnie takty tego dostojnego, staropolskiego tańca przedstawiciele klas maturalnych złożyli podziękowania tym, którzy przez cztery lata towarzyszyli im w szkolnej rzeczywistości: Dyrekcji, Wychowawcom oraz Rodzicom. Swoją wdzięczność okazali symbolicznym bukietem kwiatów. Ostatnim elementem rozpoczęcia Balu Studniówkowego był walc, który wprowadził wszystkich w taneczny nastrój. Nie zabrakło atrakcji podczas tego spotkania. Po kolacji maturzyści przygotowali krótką prezentację klas. Niespodzianką wieczoru był tort, który rodzice przygotowali wychowawcom. Były także zdjęcia grupowe z wychowawcami... Muzycznie spotkanie uświetnił Zespół "Hawana", który swoją grą i śpiewem zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy.

Za Sto Dni uczniowie klas maturalnych będą już absolwentami ...                                     k.f.