„Tuż przed maturą kwitły kasztany...”

20 maja odbył się ostatni egzamin maturalny w sesji letniej w naszej szkole.

Tegoroczni absolwenci przystąpili łącznie do 12 egzaminów pisemnych oraz do egzaminów ustnych z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. Oprócz przedmiotów obowiązkowych, maturzyści rozwiązywali arkusze egzaminacyjne z wiedzy o społeczeństwie, biologii, geografii, chemii i historii.

Matura jest szczególnym egzaminem, który się pamięta przez całe życie i takim, który pozwala na obiektywne sprawdzenie własnych umiejętności i wiadomości. Jest też nagrodą za wysiłek włożony we własny rozwój.

Kasztanowce w tym roku zakwitły tuż przed maturą, tak więc tradycji stało się zadość. Ale czas tegorocznych matur już się zakończył - zniknęli z korytarzy szkolnych elegancko ubrani absolwenci, dostojne komisje, zatroskani rodzice i wychowawcy. Na pewno za rok pojawią się inni, a tymczasem z niecierpliwością czekamy na wyniki.

matuta2014  matuta2014  matuta2014