Aktualności 2018/2019

10 grudnia 2018r. ,,Sala Błękitna” Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego była wypełniona Stypendystami Prezesa Rady Ministrów, wyjątkowo uzdolnioną młodzieżą ze szkół średnich województwa lubelskiego. Dużo ciepłych słów i gratulacji za uzyskane wyniki w nauce usłyszała młodzież od Pana Przemysława Czarnka -Wojewody Lubelskiego oraz Pani Teresy Misiuk - Lubelskiego Kuratora Oświaty.

6 grudnia tego roku, wolontariusze Zespołu Szkół spędzili miło czas z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim. Rozdawali prezenty, upominki i wiele ciepłych słów mieszkańcom domu. Było dużo radości i szczęścia, podopieczni również przygotowali upominek dla mikołaja, były wiersze i piosenki. Mikołaj obiecał, że wróci znów za rok.

 

Uroczyste obchody Dnia Górnika, które odbyły się w Zespole Szkół w czwartek 6 grudnia, otworzył dyrektor Krzysztof Wąsala. Przypomniał, że szkoła już od ponad czterdziestu lat pielęgnuje tradycje górnicze i kształci młodzież do pracy w górnictwie.

     Wychowankowie naszego internatu są wyjątkowymi aniołkami, dlatego tez sławny, przyodziany w czerwony kubrak staruszek z siwą brodą zawitał do nas dziś już o 6 rano, towarzyszyła mu pani Śnieżka.

Wszyscy wiedzą, że czytanie przynosi wiele korzyści: wzbogaca słownictwo, pogłębia wiedzę, porusza wyobraźnię, wspomaga kreatywność, wspiera koncentrację, poprawia pamięć. Nauczyciele bibliotekarze i uczniowie Zespołu Szkół połączyli promowanie tradycji górniczych z akcją czytelniczą.

W wolnych chwilach młodzież mieszkająca w internacie ma czas nie tylko na naukę ale i na relaks.