Z okazji zbliżającego się górniczego święta w Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim odbył się konkurs plastyczny. Do udziału w nim  zaproszono uczniów z piętnastu okolicznych szkół.

Udział w konkursie wzięło dziewięć placówek szkolnych.

Celem konkursu było: propagowanie zwyczajów i tradycji górniczych, popularyzowanie tekstów kultury związanych z baśniami, opowieściami górniczymi i zwyczajami Barbórkowymi, rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży, kształtowanie wrażliwości estetycznej przez popularyzowanie różnych form plastycznych.

Poziom i ilość nadesłanych prac przerosły nasze oczekiwania. Komisja Konkursowa, w skład której weszli Marcin Kuryło Prezes Zarządu RG Bogdanka, Anna Kowalczyk, Krzysztof Wąsala Dyrektor Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim, Aneta Frelich nauczyciel Zespołu Szkół, Aleksandra Michalska Przewodnicząca Samorządu Szkolnego, stanęła przed bardzo trudnym zadaniem. Wyboru należało dokonać spośród 131 nadesłanych prac ze szkół podstawowych  z Dębowej Kłody, Starego Uścimowa, Cycowa,

Ostrówka Kol., Kolechowic, Rozkopaczewa, Zezulina, Ostrowa Lubelskiego oraz Przedszkola Montessorii w Kaznowie.

Prace zostały podzielone na trzy kategorie. Pierwsza to  edukacja wczesnoszkolna klasa  0-3, druga uczniowie klas 4-8, trzecia prace przestrzenne, czwarta prace grupowe z przedszkola.

Laureaci konkursu:

W pierwszej kategorii zwyciężyła Aleksandra Sobolewska, kl. II, Szkoła Podstawowa w Rozkopaczewie ( opiekun Anna Budzyńska). Drugie miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej w Zezulinie Malwina Florek, kl. II
 (opiekun Beata Białkowska).Trzecie miejsce to również uczeń Szkoły Podstawowej w Rozkopaczewie Wiktor Sobolewski , kl. II.

Wyróżnienia otrzymują : Paweł Abramik kl. III Szkoła Podstawowa w Ostrowie Lubelskim ( opiekun Bożena Jośko),  Zuzia Klepka, kl. II Szkoła Podstawowa w Rozkopaczewie( opiekun Anna Budzyńska), Nadia Lato, kl. I Szkoła Podstawowa w Kolechowicach ( opiekun Beata Grzesiak).

W  kategorii drugiej zwyciężyła Aleksandra Walenciuk, kl. VIII Szkoła Podstawowa w Kolechowicach.

Drugie miejsce zajął uczeń tej samej szkoły Błażej Maczuba kl. IV. Trzecie miejsce zajęła uczennica również Szkoły Podstawowej w Kolechowicach Kasia Walenciuk, kl.V.

Wyróżnienia: Milena Siroń, kl. V, Zespół Szkół w Cycowie (opiekun Bernarda Bogusz), Szymon Sobolewski , kl. VI Szkoła Podstawowa w Rozkopaczewie.

W kategorii trzeciej zwyciężył Mateusz Kozicki  kl. III Szkoły Podstawowej w Kolechowicach ( opiekun Agnieszka  Aszendorf ). Drugie miejsce zajęli Nikola i Mateusz Siepsiak klasa II i III również uczniowie Szkoły Podstawowej w Kolechowicach. Trzecie miejsce  zajęła Wiktoria Czubacka uczennica tej samej szkoły.

W kategorii czwartej wyróżnienie otrzymały dzieci z Przedszkola Montessori w Kaznowie.

Laureatom serdecznie gratulujemy. Autorom wszystkich prac konkursowych i opiekunom dziękujemy za  zaangażowanie i poświęcony czas.
Do zobaczenia w II EDYCJI  KONKURSU w przyszłym roku!!!

Aneta Frelich, Joanna Żołnierczuk-Smerdel