13 maja 2018 roku w władze miasta i gminy Ostrowa Lubelskiego i gminy włoskiej Palombara Sabina podpisały porozumienie o współpracy. Doniosłość wydarzeń w ramach obchodów 100 – lecia Odzyskania Niepodległości Państwa Polskiego i podpisania porozumienia z Włochami podkreślił „Jarmark Zygmuntowski”, który odbył się na terenie Parku Miejskiego.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym, następnie barwny korowód w epokowych strojach wyruszył na do Parku Miejskiego, gdzie odbywały się główne atrakcje, pokazy rycerskie, wioski rzemieślnicze, animacje dla dzieci.
                Zespół Szkół od ponad 50 lat wpisany jest w życie  środowiska lokalnego, wielu mieszkańców Ostrowa i okolic jest absolwentami naszej szkoły. W ramach współpracy z władzami gminy uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół również włączyli się do tego przedsięwzięcia. Młodzież pod kierunkiem pani Marzeny Walenciuk zaprezentowała kabaretowy program rozrywkowy, zabawną scenkę rodzajową i piosenkę. Mieliśmy również swoje stoisko promujące kierunki kształcenia i smakołyki przygotowane przez panie ze stołówki szkolnej.
             Główną gwiazdą wieczoru był Stefano Tarrazzino , który bawił publiczność tańcem i włoską piosenką. Wszyscy dobrze się bawili.

A.F.