Tegoroczni maturzyści Technikum Zawodowego w Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim zakończyli edukację w optymistycznej atmosferze. Uroczystość pożegnania klas maturalnych zgromadziła, oprócz społeczności szkolnej, szacownych gości: przedstawicieli Organu Prowadzącego szkołę , lokalnego środowiska oraz potencjalnych i faktycznych już  pracodawców.

Przemawiający  - udzielając wskazówek na dorosłe życie ,dziękując, żegnając
i życząc - zwracali uwagę na świetlane perspektywy, rysujące się przed młodymi absolwentami Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim.

„Program Przepustka do pracy w Lubelskim Węglu „Bogdanka” S.A. – potrzebujemy najlepszych” zakłada wyłonienie spośród absolwentów dwóch szkół partnerskich 6 najlepszych absolwentów. W ubiegłym roku na 6 miejsc jedno należało do absolwenta Zespołu Szkół, w tym roku na 6 przepustek – 12 należy do absolwentów Technikum Zawodowego w Ostrowie Lubelskim” – skomentowała Agata Warda, kierownik d/s zarządzania zasobami ludzkimi LW Bogdanka, wręczając absolwentom Zespołu Szkół wspólnie z wiceprezesem firmy Sławomirem Karlikowskim przepustki do pracy w firmie gwarantującej stabilną i dobrze opłacaną pracę.

„Sukces 12 młodych absolwentów jest wynikiem ciężkiej pracy uczniów
i nauczycieli”–
 podkreślał Wicestarosta Powiatu Lubartowskiego Kazimierz Sysiak. Ale też jest efektem odpowiedniej motywacji :Lubelski Węgiel ufundował stypendia dla uczniów osiągających najlepsze wyniki z przedmiotów zawodowych i jest to kwota znacząca – 1000 zł/ semestr, a inne firmy z branży górniczej wsparły edukację przyszłych górników
i mechaników poprzez konkursy, np. „Linteriada” i szeroko rozumianą współpracę w zakresie kształcenia zawodowego.

„Żal się rozstawać, ale każdy musi pójść własną drogą. Życzę Wam prostych dróg

i dobrych decyzji” – mówił do absolwentów dyrektor szkoły K. Wąsala i nie krył zadowolenia z faktu, że „Przepustka do pracy” to pierwszy i ważny krok na tej prostej drodze – „Przecież nie każdy, kto jeszcze nie otrzymał świadectwa, ma już poważną i lukratywną ofertę pracy. Pozostali absolwenci natomiast uzyskali odpowiednie wykształcenie, by starać się o pracę w „Bogdance” w zwyczajnym procesie rekrutacji. A górnictwo na Lubelszczyźnie ciągle się rozwija i potrzebuje wykwalifikowanych pracowników”.