Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony jest pod hasłem „Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem”.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego młodzież Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim  uczestniczyła w akcji „Sprzątania lasu”.

Celem akcji było zwrócenie uwagi na konieczność dbania o środowisko naturalne, w którym przebywamy. Uczniowie z dużym zapałem i zaangażowaniem przystąpili do działania; zorganizowali akcję informacyjną w formie plakatów oraz wysprzątali pobliski las z różnego rodzaju śmieci, odpadów i nieczystości. Przeprowadzone działania uświadomiły nam jak ważny jest nasz udział w przywracaniu walorów przyrodniczych i estetycznych środowiska, w którym żyjemy, a jego ochrona to nasz codzienny obowiązek.