W dniu 23 stycznia w odpowiedzi na zaproszenie władz Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, uczniowie Zespołu Szkół gościli na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii. Młodzież uczestniczyła w wykładach na temat tradycji górniczych oraz metod komputerowej analizy ruchów geologicznych.

Oprócz tego uczniowie zwiedzali aule, sale wykładowe, specjalistyczne laboratoria oraz spotkali się z przedstawicielami kół naukowych uczelni. Jednym z punktów programu był też obiad w stołówce studenckiej.

Oprócz zwiedzania kampusu AGH program wyjazdu obejmował podziwianie pięknych zabytków Krakowa oraz zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce. Pomimo napiętego programu wycieczki, uczniowie ZS wrócili usatysfakcjonowani i pełni pozytywnych wrażeń. Wyjazd do Krakowa i Wieliczki został dofinansowany przez LW ,, Bogdanka” w ramach współpracy z Zespołem Szkół w Ostrowie Lubelskim i Akademią Górniczo Hutniczą
w Krakowie.