Od lat uczniowie naszej szkoły są uczestnikami akcji Góra Grosza, która jest organizowana w całej Polsce przez Towarzystwo Nasz Dom.

Akcja polega na zbieraniu drobnych monet. Przekazane grosze to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. Zebrane środki są przekazywane na zakup niezbędnych rzeczy, udzielanie specjalistycznego wsparcia, kierowanie rodzin na terapie, fundowanie stypendiów dla dzieci, wspieranie ich pasji i zainteresowań.

Kilkadziesiąt groszy dla jednego ucznia to nie dużo, ale kiedy połączymy siły, możemy zdziałać dużo. Możemy pomóc dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami oraz tym, które są taką rozłąką zagrożone. Wszyscy przecież wiemy jak ważna jest rodzina i jak trudno może być w życiu bez wsparcia bliskich. Dlatego też, w imieniu dzieci, którym pomagamy dziękujemy Wam za każdy ofiarowany grosz i jesteśmy dumni, że już tyle lat nasza szkoła bierze udział w akcji.

W tym roku zebraliśmy 163, 10 gr. Największą sumę 71, 80 zebrała najliczniejsza klasa IVG, ale w przeliczeniu na ucznia większą hojnością wykazali się uczniowie klasy 3M. Na trzecim miejscu uplasowała się klasa 3 Z Akcję wsparły również klasy 1 G i 2 M. Zgodnie z regulaminem konkursu na Supeklasę, wszystkie zespoły klasowe otrzymają punkty. Dziękujemy!

SU