Aktualności 2017/2018

W piątek 13 października młodzież Zespołu Szkół uczciła Dzień Edukacji Narodowej uroczystą akademią, którą otworzył dyrektor szkoły Krzysztof Wąsala. Powitał zebranych gości, nauczycieli emerytów, pedagogów, pracowników administracyjnych i oczywiście uczniów. Podkreślał, jak istotny jest wysiłek nauczycieli w kształtowaniu postaw młodych ludzi.

O prawdziwości tej sentencji możemy się, niestety,  boleśnie przekonać w różnych życiowych sytuacjach. Na przykład, gdy robimy zakupy w Internecie, płacąc słono za wadliwy towar, czy odchodząc od sklepowej kasy, gdzie widnieje napis: „Po odejściu od kasy nie uwzględnia się reklamacji”.

Wiele radości sprawia młodzieży przygotowywanie własnoręcznie smakołyków, na zajęciach kulinarnych.

5 października 2017r. w Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim odbyło się spotkanie młodzieży klasy pierwszej, z funkcjonariuszami policji - aspirantem sztabowym Grzegorzem Mazusiem, zajmującym się problematyką nieletnich

Sześciu uczniów Zespołu Szkół otrzymało stypendium w wysokości
1.000 zł od spółki Lubelski Węgiel „Bogdanka” w nagrodę za najlepsze wyniki z przedmiotów zawodowych w ostatnim semestrze! Czterech
z nich to uczniowie obecnej klasy 4G: Jacek Jedut, Paweł Ksok, Bartosz Furtak i Bartłomiej Szałachwij, poza tym stypendium trafiło do PiotraKarwackiego z 3M i Marcina Wronki z 2M.