LOGOZSedziennikbipikonastarostwo

kolor

A A A

Letnie upały i koniec roku szkolnego nie sprzyjają siedzeniu w ławkach. Miło jest usiąść na kocyku, w cieniu rozłożystego kasztana i poczytać książkę. Każdy sposób jest dobry, by promować czytelnictwo, właśnie temu celowi przyświecała akcja biblioteki szkolnej „Letnie czytanie - Moja książka na wakacje”. Książki to sposób na wolny czas, rozrywkę i zdobywanie wiedzy. Ważne, by młodzi ludzie sami odkrywali, że ich potrzebują - nie tylko w szkole. Panie bibliotekarki starają się sprawić, by czytanie było nauką, ale i pasją.

                Dobrym sposobem na „czytanie” książek np. podczas aktywności fizycznej, spaceru jest słuchanie audiobooków. Innym rozwiązaniem dla pasjonata książek jest spakowanie do walizki czytnika książek.

W ramach akcji czytaliśmy fragmenty książek, które warto polecić na letnie dni. Słuchaliśmy audiobooka „Tu byłem. Tony Halik” (czytał Jerzy Stuhr). Czytaliśmy fragmenty powieści z gatunków sensacyjnych, podróżniczych, obyczajowych, fantasy, fantastyki i kryminału. Nie zabrakło też smaku skąpanych w słońcu truskawek. Dla każdego coś dobrego, w miłym towarzystwie. Piknik z książką wszystkim przypadł do gustu i sprawił wiele niekłamanej przyjemności.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej dla każdego znajdziemy książkę na letnie dni i wieczory.

                                                                                                                                      A.F.