Przez większość roku szkolnego nie lubimy być nazywani dziećmi, w końcu niektórzy z nas mają już dowody osobiste, a i wyglądem odbiegamy od typowych milusińskich. Ale są takie dni, jak dzisiejszy, kiedy nie protestujemy, bo można wyciągnąć z tego jakieś korzyści. Na przykład zamiast kilku lekcji można przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu grając w palanta.

Palant to niezbyt miłe określenie człowieka, który robi coś głupiego, ale przede wszystkim to zespołowa gra na punkty z użyciem drewnianego kija i piłeczki. Mało kto wie, że korzenie tej gry sięgają w Polsce średniowiecza. Warto więc kontynuować ten piękny tradycyjny sport również w naszej szkole, przecież 1 czerwca to nie tylko Dzień Dziecka, ale, obchodzony w wielu szkołach Dzień Sportu.

W powietrzu pachnie już wakacjami, pogoda wyraźnie nie sprzyja nauce, dlatego też Dyrekcja naszej szkoły dała się przekonać naszemu Samorządowi Uczniowskiemu, aby z okazji tego święta „podarować’ nam dwie godziny na Szkolny Turniej Palanta. W końcu, kto pracował przez cały rok uczciwie, może sobie pozwolić na chwilę wytchnienia od wysiłku intelektualnego i skorzystać z pięknej pogody i prawie letniego słońca biegając po boisku.

Turniej poprowadzili, jak zwykle niezawodni, nauczyciele WF-u pan Marcin Skrzypek i pani Marta Wasilewska-Dras. Zwycięzcami zostali chłopcy z klasy 2M a kolejne miejsca na podium zajęły klasy2G i 1M. Wszystkie trzy drużyny zostały nagrodzone, jak na Dzień Dziecka przystało, słodkimi upominkami wręczonymi przez przewodniczącego Samorządu Szkolnego Bartka Krala.