STUDNIÓWKA 2016

„Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy….” – słowami Wisławy Szymborskiej w ostatni weekend karnawału, 6 lutego 2016 roku rozpoczął się Bal Studniówkowy uczniów Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim.

O godzinie 19.00, w restauracji „Paradis” w Łucce, w odświętnych strojach i wyśmienitych humorach zebrali się uczniowie klas 4Ga, 4Gb i 4m, by na sto dni przed maturą zatańczyć staropolski taniec.

Rozpoczynając uroczystość młodzież Zespołu Szkół powitała przybyłych gości: Starostę Lubartowskiego pana Fryderyka Pułę z żoną, Wicestarostę Lubartowskiego pana Kazimierza Sysiaka   z żoną, Dyrekcję, Rodziców i Nauczycieli, czyli osoby bez których wsparcia, życzliwości i pracy ten magiczny wieczór nigdy by się nie odbył.

Dyrektor Zespołu Szkół pan Krzysztof Wąsala dokonał oficjalnego otwarcia Balu, życzył zebranym dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń z tego niezwykłego wydarzenia, jakim jest własna Studniówka. Starosta Lubartowski, pan Fryderyk Puła w swym przemówieniu zwrócił uwagę na duże znaczenie kształcenia zawodowego i trafny wybór szkoły, która jako jedyna w powiecie przygotowuje do zawodu górnika. Podkreślił również wyjątkowy charakter tego wieczoru. Maturzyści okazali swą wdzięczność wręczając Rodzicom, Gościom, Dyrekcji i Wychowawczyniom symboliczne bukiety kwiatów. Potem był polonez i walc- tańce, które wprowadziły zebranych w odpowiedni nastrój.

Uroczystość uatrakcyjnili uczniowie klasy 4m, którzy wjechali na salę „szybkim samochodem”, naprawili jego awarię, a na koniec zaprezentowali przygotowany na tę okoliczność „taniec niespodziankę”. Potem były pamiątkowe zdjęcia z wychowawczyniami i zabawa do białego rana.

W ten magiczny wieczór nikt nie pamiętał, że za STO DNI matura….