LOGOZSedziennikbipikonastarostwo

kolor

A A A

Pączki, pączusie, pączunie… impreza zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, umiliła nam dzisiejszy poranek.


Po dwóch godzinach lekcyjnych na boisku szkolnym odbyły się zawody w palanta. To gra naszych rodziców - zespołowa, na punkty, z użyciem drewnianego kija i piłeczki. Niektórzy uważają, że popularna w Stanach Zjednoczonych gra baseball może pochodzić od palanta - gry polskich emigrantów.
Do rywalizacji stanęły 3 drużyny: klasy 1E, 3Mp oraz „Czerwoni” (chętni uczniowie z pozostałych klas). W pierwszym meczu drużyna 3MP pokonała klasę 1E 9:3. W drugim - klasa 1E wygrała z „Czerwonymi” 11:1. Ostatni mecz „Czerwoni” kontra 3MP rozstrzygnął się w dogrywce po remisie 9:9. Ostatecznie klasa 3MP pokonała „Czerwonych” 3:0 i wygrała cały turniej.
Zwycięzcom gratulujemy!