Psy w schroniskach nie mają lekkiego życia. Brakuje im nie tylko prawdziwego domu, ale i podstawowych rzeczy takich jak karma, czy artykuły higieniczne. Idzie zima, robi się coraz chłodniej, a zwierzęta potrzebują przytulnego ciepłego kąta i pełnej miski.

Samorząd Uczniowski naszej szkoły wystąpił z inicjatywą pomocy czworonożnym podopiecznym schroniska w Nowodworze koło Lubartowa. Pomysł narodził się już dawno, ale ze względu na długi okres zdalnego trybu pracy szkoły musiał zostać na jakiś czas odłożony. W tym roku szkolnym nareszcie udało się go zrealizować. Uczniowie kupili karmę, szampony, koce, obroże, zabawki dla psów, które przedstawiciele Samorządu wraz z opiekunem i panem dyrektorem Ryszardem Smerdlem, który sam jest posiadaczem sympatycznego czworonoga, dostarczyli do schroniska.
  W schronisku w Nowodworze znajduje się obecnie około 90 piesków, którymi opiekują się pracownicy i wolontariusze. Jedna z wolontariuszek, Alicja, odpowiedziała nam o podopiecznych, działalności wolontariatu, adopcjach i innych sposobach pomocy zwierzakom.
  Jeśli chciałbyś pomóc, lubisz psy, mieszkasz niedaleko, masz czas w sobotę, możesz przyjechać ( po uprzednim zgłoszeniu)i wziąć pieska na spacer. Możesz też pomóc w adopcjach zamieszczając zdjęcia piesków poszukujących domu na swoim portalu społecznościowym.
Więcej informacji znajdziesz na stronie wolontariatu w zakładce Jak mogę pomóc ?:
  Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, dziękujemy za to, że daliście zwierzakom chociaż odrobinę radości.

EKD