Zespół Szkół chętnie współpracuje z lokalnym środowiskiem, zatem na tegorocznych Dożynkach Gminno-Parafialnych, które świętowano 8 września, nie mogło zabraknąć naszej obecności.

Gospodarzami Dożynek byli burmistrz Ostrowa Józef Gruszczyk i proboszcz ostrowskiej parafii ks. Stanisław Kluska. Wśród licznych stanowisk lokalnych instytucji i organizacji znalazła się również wystawa naszej szkoły, a na niej banery, plakaty, ulotki i drobne gadżety promocyjne. Grochówka, którą serwowała szkolna stołówka, musiała smakować odwiedzającym, bo zniknęła po godzinie! Panie z kuchni przygotowały również pieczone kiełbaski oraz coś słodkiego – pyszne drożdżowe rogaliki. W promocję nowej oferty edukacyjnej naszej szkoły włączyli się nauczyciele i uczniowie klas 3G i 4G. Starostowie Dożynek, którzy przybyli na uroczystość tradycyjną konną bryczką, dzielili chleb – symbol rolniczych plonów. Estrada rozbrzmiewała ludowymi melodiami, występy wokalne i taneczne przyciągnęły sporą publiczność. Było wesoło i malowniczo. Przy naszym stoisku zatrzymywało się wielu gości, by porozmawiać i spróbować naszych specjałów. Z pewnością zapamiętają nas pozytywnie. Do zobaczenia na kolejnym Święcie Plonów za rok!

JG