LOGOZSedziennikbipikonastarostwo

kolor

A A A

    „Dura lex, sed lex” – ta łacińska paremia znana jest wszystkim, którzy choć trochę interesują się prawem („surowe prawo, lecz prawo”). W momencie, gdy wchodzimy w konflikt z prawem, nie możemy się tłumaczyć jego nieznajomością. Dlatego tradycyjnie w Zespole Szkół cyklicznie odbywają się spotkania z prawnikami , na których młodzież ma okazję dowiedzieć się, jak postępować w zgodzie z prawem, czym się różnią przestępstwa od wykroczeń, jakie kary może nałożyć sąd za popełnione przestępstwa, jak bronić się przed działaniem niezgodnym z prawem.

    W czwartek 8 października kilka klas miało okazję uczestniczyć w lekcjach prowadzonych przez mec. Tomasza Koziarskiego, który w ramach współpracy ze szkołą zainteresował uczniów tematem przestępstw i wykroczeń oraz ich konsekwencjami prawnymi. Pan mecenas w przystępny dla młodzieży sposób wyjaśniał prawne zawiłości opierając się na różnych życiowych przykładach. Z niecierpliwością czekamy na kolejne lekcje.

J.G.