Wolontariusze Zespołu Szkół, chętnie angażują się do niesienia pomocy osobom potrzebującym. Swym serdecznym uśmiechem i pracowitością dają innym wiele radości. Przy tym są pełni zapału i zaangażowania w czynieniu dobra na rzecz innych.

Grudzień to miesiąc, w którym należy podsumować działalność i aktywność naszych Wolontariuszy. Pierwszy semestr roku szkolnego, dał wiele możliwości pomocy i udziału w akcjach organizowanych na terenie naszej szkoły, takich jak: ,,Akcja Nakrętka”, którą prowadzimy już dziewiąty raz, nakrętki zbierane są dla Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, którego podopiecznym jest siedmioletni Antek z Ostrowa Lubelskiego. Dzięki naszej pomocy Antoś z rodzicami ma możliwość wyjazdów  wakacyjnych i spełnienia dziecięcych marzeń.

Wolontariusze z dużym zaangażowaniem, pomagali podczas imprezy integracyjnej ,,Scena Zbliża”, organizowanej dla osób niepełnosprawnych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej.

W ramach edukacji ekologicznej, od kilku lat organizujemy i bierzemy udział w akcji ,, Sprzątamy las, wokół nas”.

Współpraca z lokalnymi instytucjami, umożliwia nam wolontariuszom, wychodzenie na zewnątrz z niesieniem pomocy;  6 grudnia 2019r. Śnieżynka Aleksandra i Wojciech w roli Św. Mikołaja uświetnili swoją obecnością ,,Mikołajki”,  obdarowali prezentami i upominkami podopiecznych Domu Pomocy Społecznej, którzy jak zawsze nie kryjąc szczęścia i szczerej radości, dziękowali za wymarzone prezenty, śpiewając piosenki i recytując wiersze.

Kolejnym działaniem wolontariuszy, w którym bierze udział cała społeczność szkolna, jest niezwykle ważna dla nas akcja ,,Świąteczna Paczka dla potrzebujących”, która obecnie trwa, a jej zakończenie przewidziane jest na 18 grudnia 2019r.

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ od 1986 roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który przypada na 5 grudnia. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc.  Życzymy wszystkim wolontariuszom zapału i serca w dalszym niesieniu pomocy potrzebującym.

Opiekun SKW E.B.